white printer paper

Trochę mnie nie było, dlatego nie chcę rozpisywać się co działo się przez ponad roku, gdy nie pojawiały się aktualizacje. Streszczę to dość szybkim wpisem z tabelkami i wykresami.

Treści przedstawione w poniższym materiale są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego artykułu, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego artykułu.

Wpłaty na konto

W okresie lipiec – grudzień 2021 wpłacałem regualrnie po 260,00 zł miesięcznie. Ponownie podniosłem wysokość wpłat o 10,00 zł w 2022 roku.

Suma wpłat w tym okresie wynosiła 3 720,00 zł

Operacje na koncie

Powyższa tabela przedstawia listę operacji kupna i sprzedaży, która miała miejsce w tym okresie. Umieściłem w nich jedynie operacje zamknięte.

Co wskoczyło do portfela

Beta ETF TBSP Portfelowy FIZ

Chcąc mieć ekspozycję na rynek obligacji do portfela wskoczył ETFBTBSP. Za kwotę 1 407,73 zł (5,33 zł prowizji) zakupiłem 8 sztuk ETFu.

Liczę, że zbliżamy się powoli do końca podwyżek stóp procentowych (zapewne czeka nas jeszcze wrześniowa podwyżka, a potem zobaczymy), co daje spory margines wzrostu dla tego ETFu.

Grupa Kęty SA

Kęty powoli zbliżały się do swoich rocznych minimów, dlatego uznałem, że jest to dobry moment na zakup spółki, do której przymierzałem się już od jakiegoś czasu.

Do portfela 4 sierpnia zakupiłem 3 akcje za kwotę 1 587,01 zł (6,01 zł prowizji).

GPW

Podobny powód jak w przypadku KTY. GPW zostało już dość mocno przecenione i wydaje się to dobry moment na zakup akcji.

29/08/2022 do portfela zakupiłem 45 akcji za kwotę 1 564,72 zł (5,92 zł prowizji).

Mirbud

4 sierpnia sprzedałem poprzedni pakiet akcji (300) na lekkim plusie (+30,00 zł) licząc na korektę. 31 sierpnia nowy pakiet 450 akcji ponownie zagościł w moim portfelu.

Kwota operacji to 1 520,00 zł (w tym 5,75 zł prowizji)

Podsumowanie

Mocny nacisk położyłem na czyszczenie portfela ze starych pozycji. Większość na stracie. Ale czas było się od nich odciąć. Zostały 2 pozycje, które zapewne jeszcze chwilę zostaną (PXM oraz The Dust).

Ostatni rok nie pozwalał mi na aktywniejsze działanie, przez co dużo ruchów nie było. Cieszy jednak postawa Unimotu, który niweluje niemal całe straty z pozostałych pozycji.


Sam portfel jest na lekkim plusie (nieco ponad 4.4%). Obecnie cały rynek dość mocno nurkuje, więc trzeba czekać na odbicie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sparwow
sparwow
1 miesiąc temu

My-wallet-sheet przestał pobierać aktualna cene akcji. Czy uda sie to naprawic?