Cześć - witam Cię na moim blogu

Emerytura to nasz najważniejszy egzamin w życiu. Od tego w jaki sposób się do niej przygotujemy, zależy to, w jakich warunkach przyjdzie nam żyć w ostatnich latach naszego życia. A mimo to, bardzo często przygotowanie do tego, odkładamy niemal na sam koniec. Tak jak naukę do egzaminu na studiach… jest jeszcze czas, może ktoś pomoże. Liczymy, że ten nauczyciel, którego przez tyle lat słuchaliśmy, byliśmy mili i grzecznie wykonywaliśmy każde jego polecenie, teraz potraktuje nas łaskawie. Oceni naszą pracę znacznie przychylniej – przecież byliśmy pilnym uczniem!

Zapominamy, że z tego egzaminu nie ma drugiego terminu. Nikt nie pozwoli nam poprawić oceny. Dostaniemy to, na co zapracowaliśmy przez całe nasze życie. Dlaczego chcemy oddać kontrolę nad jednym z najważniejszych etapów naszego życia komuś, kto nawet nie pyta Cię, czy potrzebujesz jego opieki?

Emerytura – jednych przeraża, innych ekscytuje, a mnie… mnie zainspirowała do stworzenia tego bloga.

Po co założyłem tego bloga?

Głównym celem jest nauka. Głównie moja. Chciałbym, aby był to mój dziennik, w którym spisuje wszystkie swoje myśli i ruchy, które przybliżają mnie do upragnionego momentu – bezpieczeństwa finansowego podczas zasłużonego odpoczynku.

Chcę, aby to miejsce posłużyło zarówno mi, jak i Tobie, do nauki. Do wymiany myśli, doświadczeń oraz zdobyciu cennej wiedzy w zakresie inwestycji.

O czym chcę pisać?

W sumie to sam jeszcze do końca nie wiem. Chciałbym, aby charakter moich wpisów wykształcił się wraz ze zdobytym przeze mnie doświadczeniem.

Chciałbym dzielić się wszystkim, co związane jest z budowaniem portfela emerytalnego. Począwszy od listy książek, które przeczytałem, polecanych źródeł wiedzy, instrumentów inwestycyjnych, jak i samym oszczędzaniem.

Moim celem jest stworzenie ciekawego projektu, którym być może zainspiruje kogoś innego do zadbania o własną przyszłość.

Założenia projektu

Zasady są dość proste – bezpieczna emerytura. A może nie tyle emerytura, co sytuacja finansowa, w momencie, w którym sam nie będę już mógł, lub chciał pracować.

Co miesiąc chciałbym przeznaczać określoną kwotę, którą będę starał się w jak najlepszy sposób zainwestować. W pierwszym roku – 2020 – startuję z kapitałem równym 1.000,00 PLN (słownie tysiąc złotych). Co miesiąc planuję przeznaczać 250,00 PLN na kolejne inwestycje. Co przyniesie przyszłość? Zobaczę i będę reagował.

Dziękuję

Podziękowania w pierwszym poście? Tak. Jeśli dotrwałeś do tego momentu, to znak, że nie zanudziłem Cię. Cieszy mnie to. Dziękuję, że poświęciłeś te kilka minut, aby przeczytać ten post. Mam nadzieję, że nie jest to ostatni raz, gdy będę mógł Ci podziękować.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments